Zájmové organizace a sport

Sdružení dobrovolných hasičů Dolní Nětčice v roce 2001 oslavilo výročí 110 let trvání hasičského sboru. Založen byl v prosinci roku 1890, ale svou činnost zahájil až následujícího roku.
SDH Dolní Nětčice pořádá v obci masopustní zvyk Vodění medvěda a předhodovou zábavu.

Zobrazení v plné velikosti Zobrazení v plné velikosti

Myslivecké sdružení Skalka Nětčice tvoří společně členové z Dolních i Horních Nětčic. Každý rok je v kulturním domě v Horních Nětčicích (v Doních Nětčicích nemáme k dispozici odpovídající sál) pořádán tradiční Myslivecký ples, na nově vybudované myslivecké střelnici „Pod skalou“ v Dolních Nětčicích se konávají závody ve střelbě na asfaltové holuby.

V prostoru agroletiště jsou postaveny soukromé hangáry, po domluvé je možnost zařízení vyhlídkových letů. Na ploše modelářského letiště do letošního roku probíhala celorepubliková setkání příznivců elektroletů, pořádané Modelklubem Záhoří.

Zobrazení v plné velikosti

Táborová základna Na rybníkách se každým rokem v létě zaplňuje dětmi. Je určena jak pro letní stanové tábory, tak i pro školy v přírodě apod. Organizace Pionýr Plši Soběchleby, která ji vlastní, vyhlašuje jednou za rok cyklistické závody po okolí pro děti i dospělé.

DOLNET z.s. (www.dolnet.cz) vzniklo v roce 2003 za účelem poskytnutí konektivity k internetu místním občanům. v současné době je napojeno 40 domácností a Zemědělské družstvo Záhoří.

Zahrádkářský spolek pořádá vždy na podzim v místním hostinci Zahrádkářskou výstavu plodů, které vypěstovali nětčičtí občané.