Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Zájmové organizace a sport

Zájmové organizace a sport

Sdružení dobrovolných hasičů

Sdružení dobrovolných hasičů Dolní Nětčice v roce 2001 oslavilo výročí 110 let trvání hasičského sboru. Založen byl v prosinci roku 1890, ale svou činnost zahájil až následujícího roku.
SDH Dolní Nětčice pořádá v obci masopustní zvyk Vodění medvěda a předhodovou zábavu.

Hasičské družstvo
Prapor

Myslivecké sdružení Skalka Nětčice

Myslivecké sdružení tvoří společně členové z Dolních i Horních Nětčic. Každý rok je v kulturním domě v Horních Nětčicích (v Doních Nětčicích nemáme k dispozici odpovídající sál) pořádán tradiční Myslivecký ples, na nově vybudované myslivecké střelnici „Pod skalou“ v Dolních Nětčicích se konávají závody ve střelbě na asfaltové holuby.

Modelklub Záhoří

V prostoru agroletiště jsou postaveny soukromé hangáry, po domluvě je možnost zařízení vyhlídkových letů. Na ploše modelářského letiště do letošního roku probíhala celorepubliková setkání příznivců elektroletů, pořádané Modelklubem Záhoří.

Letadlo

Táborová základna Na rybníkách

Táborová základna se každým rokem v létě zaplňuje dětmi. Je určena jak pro letní stanové tábory, tak i pro školy v přírodě apod. Organizace Pionýr Plši Soběchleby, která ji vlastní, vyhlašuje jednou za rok cyklistické závody po okolí pro děti i dospělé.

DOLNET z.s.

DOLNET z.s. (www.dolnet.cz) vzniklo v roce 2003 za účelem poskytnutí konektivity k internetu místním občanům. v současné době je napojeno 40 domácností a Zemědělské družstvo Záhoří.

Zahrádkářský spolek

Zahrádkářský spolek pořádá vždy na podzim v místním hostinci Zahrádkářskou výstavu plodů, které vypěstovali nětčičtí občané.