Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Základní informace

Základní informace

Kontaktní a identifikační údaje

Oficiální název: Obec Dolní Nětčice
Přidružené části: -
Adresa: Dolní Nětčice 49, 753 54 Soběchleby
Telefon: +420 581 627 212
E-mail: obec@dolninetcice.cz
IČO: 00636207
DIČ: Obec není plátcem DPH
Číslo účtu: 27-1631540227/0100
ID datové schránky 98far6z

Úřední hodiny

pondělí  17:00 - 18:00

Statistické údaje

Počet částí: 1
Katastrální výměra 429 ha
Nadmořská výška: 265 m. nm. v., trať Skalka 343 m. nm. v.
Počet obyvatel: 245 (k 31. 12. 2020)
Průměrný věk: 47,1
Pošta: ne
Zdravotnické zařízení: ne
Policie: ne
Škola: ne
Vodovod: ano
Plynofikace: ano
Kanalizace (ČOV): ano

Dolní Nětčice leží ve středu kraje zvaného Záhoří, rozprostírajícího se mezi Hanou, Valašskem a Hostýnskými vrchy. Náleží k mikroregionu Záhoří-Helfštýn, okresu Přerov a kraji Olomouckému. Celou obcí protéká Dolnonětčický potok, pramenící pod vrchem Maleník, asi 1 hodinu cesty severně od Dolních Nětčic. V obci je vodovod, plynovod, kanalizace, elektrické vedení a telefonní rozvody. Urbanistická studie obce byla zpracována roku 1999.

Symboly obce

Obecní pečeť z roku 1752 má ve svém středu běžícího koně, nad ním dva vinařské nože ze znaku Dietrichsteinského (s ohnutými konci, obrácené ven, se zlatými rukojeťmi) a letopočet. V opisu pečeti je napsáno: „dolni nieczicze“.

Novější pečeť – razítko mělo uprostřed srp a snop obilí a opis: „Představenstvo obce Dolní Něčice“.

Popis znaku: V červeném poli bílý kůň se zlatým ocasem, hřívou a kopyty, s pokrčenou pravou přední nohou, stojící na vinařském noži se zlatou rukojetí.

Znak obce

Zpracovaný návrh obecního znaku a praporu převzali zástupci obce Břetislav Kuchař a Jan Sobek v Praze dne 20. září 1995.

Farní úřad, škola

Dolní Nětčice spadají spolu s Horními Nětčicemi, Radotínem, Oprostovicemi a Bezuchovem do Soběchlebské farnosti. Také děti dojíždí do školy do Soběchleb.

Knihovna

Obecní knihovna má k dispozici jednu místnost v budově obecního úřadu. Otevírací doba je každý pátek od listopadu do března od 16 do 18 hodin a od dubna do října od 17 do 19 hodin.

Další

V obci je venkovní taneční parket, fotbalové a volejbalové hřiště, dětský stanový tábor, myslivecká střelnice a koupaliště, které však není v provozu. Na katastrálním území Dolních Nětčic se také nachází agroletiště a udržovaná modelářská letištní plocha.

V obci je nově instalované multifunkční hřiště a dokončuje se nová provozní budova se dvěma malometrážními byty.